IMG 8699 1 Šī gada septembrī, man bija dota iespēja būt vienai no 10 dalībniekiem, kas parstavēja Latviju projektā „Mobility of Young People” Italijā, piejūras pilsēta Policoro. Pavisam projekta piedalījās 3 valstis – Latvija, Itālija un Rumānija.

Ideja par piedalīšanos projekta radās ļoti spontami, tieši 4 dienas pirms projekta, ieraugot ziņojumu portālā Facebook par vienu brīvu vietu. Riksējot pieteicos un jau nākamajā dienā pirku biļetes lidojumam. Līdz pat momentam, kad biju lidmašīnā neticēju, ka braucu prom un uztraukums bija liels, jo šīs bija man pirmais projekts ārpus Latvijas.

Šo 10 dienu laikā mēs izstrādājām Policoro reklāmu tūristiem un pilnveidojām mājas lapas attīstību. Lai iepazīstinātu mūs ar Itāliju un pavairotu mūsu radošumu projekta mērķu sasniegšanai, mums deva iespēju viesoties Policoro pilsētas domē, kā arī bijām apskatīt trešo vecāko pilsētu pasaulē Materu, Metaponto un Bernaldu. Italija ir ļoti skaista un saulaina valsts, ar savu vesturi un savu arhitektūru un neatvairāmu dabu, kur noteikti es vēlēšos atgiezties.
Dzīvojām mēs kempingā tiešī pie jūras, kur mūs nodrošināja ar visu nepieciešamo. Spilgtākās atmiņas viennozīmīgi mums visiem paliks atmiņā ir pasta, jo tik lielā daudzumā un tadā daudzveidībā to nebijā ēduši. Tikai itāļi zin tik daudz dažādu recepšu, kā pagatavot garšīgu pastu.

IMG 9188 IMG 9189

No projekta es ieguvu ne tikai pieredzi un jaunas zināšanas, bet arī daudz tuvus draugus un kontaktus nakotnē. Noteikti iesaku izmēgināt arī citiem jauniešiem tādas iespējas apskatīt pasauli un būt daļai no kāda projekta.

Sabībe Vaivodiša

IKjauniešu domes pārstāve