Plakats ver2 Ikšķiles novada Brīvajā skolā no 5. līdz 6. novembrim notiks ikgadējās starpnovadu apmācības jauniešiem par motivāciju, saziņu, mērķiem un to izvērtēšanu, kurās piedalīsies jaunieši no Lielvārdes, Ikšķiles un Ogres novadiem. Apmācības tiek organizētas jau trešo gadu. Tajās kopā pulcēsies 24 jaunieši no blakus novadiem, lai kopīgi līdzdarbotos un mācītos viens no otra.

Apmācības paredzētas jauniešiem vecumā no 13-25 gadiem, kuri jau darbojas novada jauniešu domēs vai skolēnu pašpārvaldēs un vēlas līdzdarboties novada sabiedriskajā dzīvē. Apmācību laikā jauniešiem būs iespēja plašāk izprast jauniešu domes, pašpārvaldes būtību un darbību, uzzināt, kā efektīvāk izmantot iespējas, ko dod darbošanās jauniešu domē un pašpārvaldēs, kā arī iepazīties ar citu jauniešu pieredzi, kuri darbojas jauniešu domēs, un rast idejas kopīgai un efektīvai jauniešu turpmākai savstarpējai sadarbībai.

 

Apmācību laikā notiks arī praktiska darbošanās. Šogad apmācības vadīs «Nordic Training International» apmācību vadītājs Aleksis Daume, kurš uzsver «Katrai personai jāiemācās apstāties, definēt savus tuvākās nākotnes mērķus un uzdevumus. Mēs nereti dzīvojam uz vecajām rezervēm, tāpēc jūtamies noguruši, zūd motivācija darbus turpināt. Otrs kritērijs, lai nepazustu darba prieks, ir tāds, ka jāmaina sava domāšana: jāiemācās domāt nevis problēmrāmjos, bet domāt risinājumos. Var jau sūkstīties — man tas neizdevās, bet ir sev jāpajautā, ko esmu gatavs darīt, lai to mainītu?»

Capture Aleksis Daume: "Patiesa ir vecā atziņa - mēs katrs esam daļa no problēmas un arī daļa no risinājuma."

Netipiski iepriekšējiem gadiem šis seminārs būs īpašs ar to, ka tas būs nakts seminārs, jo apmācības sāksies tikai vēlā sestdienas pēcpusdienā un darbošanās notiks līdz pat svētdienai. Šādas apmācības ir noderīgas ne tikai pašiem jauniešiem, bet arī jaunatnes darbā iesaistītajiem speciālistiem, kuri piedalās apmācībās kopā ar jauniešiem.

Dalība apmācības jauniešiem ir bez maksas. Apmācības organizē Ikšķiles, Ogres un Lielvārdes novada pašvaldības.

Vairāk informācija par apmācībām un pieteikšanos pieejama pie Ikšķiles novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālistes Agneses Jankunas (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 26314619).