DSC 0033 Ikšķiles novada Brīvajā skolā no 5. līdz 6. novembrim notika ikgadējās starpnovadu apmācības jauniešiem par motivāciju, saziņu, mērķiem un to izvērtēšanu, kurās piedalījās jaunieši no Lielvārdes, Ikšķiles un Ogres novadiem. Apmācības tika organizētas jau trešo gadu. Tajās kopā pulcējās 24 jaunieši no blakus novadiem, lai kopīgi līdzdarbotos un mācītos viens no otra.

Apmācības piedalījās jaunieši vecumā no 13-27 gadiem, kuri jau darbojas novada jauniešu domēs, skolēnu pašpārvaldēs vai biedrībās un vēlas līdzdarboties novada sabiedriskajā dzīvē. Apmācību laikā jauniešiem bija iespēja plašāk izprast jauniešu domes, pašpārvaldes būtību un darbību, uzzināt, kā efektīvāk izmantot iespējas, kā arī iepazīties ar citu jauniešu pieredzi, kuri darbojas jauniešu domēs, un rast idejas kopīgai un efektīvai jauniešu turpmākai savstarpējai sadarbībai.

Apmācību pamatā bija praktiska darbošanās. Šogad apmācības vadīja «Nordic Training International» apmācību vadītājs Aleksis Daume.

Netipiski iepriekšējiem gadiem šis seminārs bija īpašs ar to, ka tas bija nakts seminārs, jo apmācības sākās tikai vēlā sestdienas vakarpusē un darbošanās notika līdz pat svētdienai.

DSC 0082 DSC 0104 DSC 0047

Dalību apmācībās novērtē arī paši jaunieši. Gatis Kondrāts no organizācijas “Street Warrriors”: “Mums tika sagatavoti vairāki praktiski uzdevumi, kuros mūsu apmācības vadītājs jau nojauta, ka kļūdīsimies, bet zinot, ka no kļūdām cilvēki mācās vislabāk - pildījām šos uzdevumus un vēlāk kopā ar mūsu apmācību vadītāju analizējām. Mācības notika ļoti brīvā un pozitīvā atmosfērā. Atsevišķus uzdevumus devāmies pildīt arī ārā, kur strādājot komandā veicām "team building" aktivitātes un paspējām arī viens otru vēl nopikot."

Capture "Pats labākais, ka šajās apmācībās nebija stingri laika limiti un apmācības ieilga pat līdz trijiem naktī. Izklausās traki? Nē, tas ir tieši tas, kas mums jauniešiem ir vajadzīgs! "

"Visspilgtāk no nakts uzdevumiem palicis uzdevums, kur mums lika skriet uz vietas un atbalstīt vienam otru, lai neapstājamies, motivācija neapstāties patiešām bija liela kā arī grupas atbalsts bija fantastisks, man šķiet, ka mēs būtu skrējuši līdz pat rītam, ja apmācību vadītājs mūs neapturētu, " turpina Gatis "Neskatoties uz to, ka vēlu aizgājām gulēt no rīta apmācībās turpinājām tik pat enerģiski un no svētdienas aktivitātēm visspilgtāk atmiņā palicis uzdevums, kur uzlabojām savas komunikācijas un savstarpējās uzticības spējas, proti, sadalījāmies pa pāriem un vienam no pāra tik aizietas acis. Tajā brīdi iešāvās prātā klasikā pieredze ar aizsietām acīm un domāju, ka tūlīt spēlēsim kādu spēli, ha, tikai ne šajās apmācībās. Mēs ar aizsietām acīm devāmies pusdienās, blakus cilvēks bija kā acis un tava uzticības persona. Ēst ar aizsietām acīm ir patiešām interesanti, ēdiens garšo savādāk kā arī apieties ar ēdam rīkiem ir daudz neveiklāk, bet kopā ar savu partneri process ir pavisam jautrs. Noteikti iesaku visiem pamēģināt šādu eksperimentu! Šis ir tikai neliels ieskats, kā mums veicās apmācībās, jo iegūtā pieredze ir patiešām neaprakstāma un tas ir jāizjūt pašam uz savas ādas. Esam uzlabojuši savas zināšanas, sapratuši kā labāk organizēt un plānot darbu ar jauniešiem. Skaidrs ir mērķis un kāda attieksme ir nepieciešama, lai sasniegtu savu mērķi! Vēlamies teikt lielu paldies apmācību organizatoriem un vadītājam Aleksim!”

Šādas apmācības ir noteikti ir noderīgas ne tikai pašiem jauniešiem, bet arī jaunatnes darbā iesaistītajiem speciālistiem, kuri piedalās apmācībās kopā ar jauniešiem, lai iepazītu jauniešus, lai sadraudzētos un neformālās sarunās radītu idejas kopīgai realizācijai.

Apmācības organizēja Ikšķiles, Ogres un Lielvārdes novada pašvaldības.