biznesa idejas 2016 21 Jau trešo gadu Ikšķiles novadā tika organizēts skolēnu biznesa ideju konkurss "Labs sākums biznesam", kurā iesaistījās Ikšķiles novada izglītības iestāžu audzēkņi. Piektdienas vakarā Ikšķiles novada Jauniešu telpā norisinājās labāko un veiksmīgāko biznesa ideju konkursa dalībnieku apbalvošana.

Šogad ideju konkursam "Labs sākums  biznesam" kopumā iesniegti 42 pieteikumi. "Līdz finišam nokļuva tikai 26 biznesa idejas. 1.-5. klašu grupā saņemti 8 pieteikumi, no kuriem visi nokļuva līdz finālam. Vissīvākā konkurence bija 6-9.klašu grupā, kur bija iesniegti 27 pieteikumi, bet startēja 14 pieteikumu. 10.-12.klašu grupā saņēmām 7 pieteikumus, no kuriem finālā iekļuva 4. Īpaši uzteicami, ka šogad biznesa ideju konkursā piedalījās pilnīgi visas Ikšķiles novada izglītības iestādes. Konkursam pieteicās Ikšķiles vidusskola, Tīnūžu pamatskola, Ikšķiles Brīvā skola un Ogres tehnikums," informēja Ikšķiles novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Agnese Jankuna.

Capture Dace Kļaviņa: "Viss sākas no pirmā solīša. Ja jūs ar savu biznesa ideju esat trāpījuši pareizajā laikā un pareizajā vietā, tad tā jau ir nozīmīga  daļa no panākumiem."

Konkursa uzvarētājus vispirms sveica Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa. "Jūs esat tie, kas pārvarējuši visas konkursa kārtas un pelnījuši apbalvojumu.  Arī tie, kas neuzvarēja šajā konkursā, neskumstiet, jo tā ir lieliska pieredze, ko jūs ieguvāt. Jūs apjautāt, kā tas ir būt uzņēmējam. Es novēlu jums šajos konkursos piedalīties arī turpmāk – katram savu veiksmes stāstu un radošo ideju. Kopā mēs varam sasniegt daudz, un gaidīsim nākotnē jūsu uzņēmumus Ikšķiles novadā un visā Latvijā," sacīja D.Kļaviņa.

Skolēnu biznesa idejas ir visdažādākās: foto salona izveidošana Ikšķilē, T-kreklu apdruka, konfektes ar piparmētru garšu suņu elpas atsvaidzināšanai, rotaļlietas suņiem, ķemme ar futrāli matu gumiju ievietošanai, biškopības saimniecības izveidošana, ar smaržām piesūcināti adatu spilventiņi, austas grāmatzīmes ar Ikšķiles novada etnogrāfiskās jostas atveidu, ideju spuldzīte, rūķu krēsli, vannas bumbas, velo ķiveres sensori u.c.

Kā atklāja vērtēšanas komisijas pārstāvis un uzņēmējs SIA "Sula" īpašnieks Linards Liberts, šogad nebija viegli izvēlēties, kura biznesa ideja ir labāka. "Man ir prieks, ka jūs to darāt. Es vēlētos, lai jūs to darītu arī nākamgad," vēlēja L.Liberts.

Apkopojot rezultātus, noskaidroti 2016.gada konkursa "Labs sākums biznesam" uzvarētāji.

biznesa idejas 2016 25 biznesa idejas 2016 47

10.-12.klašu grupā:

1.vieta Ogres tehnikuma audzēknim Ādamam Larionovam par biznesa ideju "Galdniecības uzņēmums";
2.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Lindai Jaunītei par biznesa ideju "A.f.c" (automašīnu aksesuāru izgatavošana);

3.vieta Ogres tehnikuma audzēknei Agritai Vorei par biznesa ideju SIA "Agave" (biohumusa ražošana).

Vērtēšanas komisija īpaši atzīmēja A.Vores  biznesa ideju kā draudzīgu videi, proti, tā ir kritušo lapu savākšana, pārstrāde un otrreizējā izmantošana.

Vēl divas Ogres tehnikuma audzēknes - Laila Kalvāne un Nadja Berdņika par biznesa ideju "Bērniem draudzīgs plastilīns" saņēma konkursa rīkotāju pateicību.

 biznesa idejas 2016 71 biznesa idejas 2016 82 biznesa idejas 2016 99

6.-9.klašu grupā

Šajā klašu grupā  konkursa finālistiem tika piešķirta viena pirmā vieta un četras Atzinības.

1.vieta Ikšķiles vidusskolas 7.b klases skolniecei Elzai Krimelai par biznesa ideju "Mr.Peksis" (rotaļlietas suņiem). 

Atzinības ieguva: Tīnūžu pamatskolas 7.klases skolniece Krista Evita Damkevica (biškopības saimniecības izveide), Ikšķiles Brīvās skolas 6. a klases skolnieks Leo Liberts ("Minecraft" – izglābšanās istaba), Ikšķiles Brīvās skolas  6.klases skolniece Dārta Zvīgule (pērlīšu rokassprādze), Ikšķiles vidusskolas 7.b klases skolēni Oskars Cīrulis, Gustavs Raugevičus, Bruno Kalviņš - Silva  ("ikSub"- sviestmaizes).

Pateicību par atraktivitāti saņēma Tīnūžu pamatskolas 7.klases skolnieces Anete Gunta Roze un Katrīna Liepiņa par biznesa ideju “Gam box!” un par īpaši izcilām IT kompetencēm Tīnūžu pamatskolas 7.klases skolēns Dāvis Dāvids Rafaels par biznesa ideju “RaffaeloHook”.

 biznesa idejas 2016 95 biznesa idejas 2016 98

1.-5.klašu grupā

Šajā klašu grupā konkursa komisija nolēma visiem finālistiem piešķirt Atzinības, bet divu biznesa ideju autoriem – īpašas Atzinības.

Ar īpašu Atzinību tika novērtēta Ikšķiles Brīvās skolas 4.b klases skolnieces Helēnas Barkānes biznesa ideja "Vannas bumbas" un Ikšķiles vidusskolas 4.a klases skolnieka Mikus Karzubova biznesa ideja "Rūķu krēsli". 

Labāko biznesa ideju autori saņēma Ikšķiles novada pašvaldības naudas balvas.

 

Atsauce uz portālu www.ogrenet.lv