druvas duzis Druvas dūzis bridža komandai no Ikšķiles – Markusam un Emīlam, Tabitai un Arnim bija lielisks piedzīvojums. Šīs bija 27. ikgadējās sacensības. Sacensības norisinājās trīs dienas, un trešajā bija komandu sacensības.

Dienā, kad ieradāmies, mums piešķīra istabiņu, un drīz vien jau sākām spēlēt. Kad sākās pirmais turnīrs, mēs ieņēmām savas vietas un gaidījām līdz visi būs apsēdušies un varēsim sākt spēlēt. Pirms pirmajiem sadalījumiem bija tāds kā uztraukums, vai pat bailes, jo lielākā daļa pretinieku bija pieaugušie, un bija sajūta, ka mēs vienmēr zaudēsim. Bet kad mēs sākām spēlēt viss uztraukums pazuda un mēs iegājām azartā. Vienā no pirmajiem sadalījumiem pretinieki izspēlēja, un bija sajūta, ka mēs nekādi nevarēsim viņu kontraktu iegāzt, bet par laimi man bija trumpja dūzis un pēc lielas kombinācijas mums izdevās. Pie katra galdiņa tika izspēlēti divi sadalījumi, parasti viens pāris spēlēja vienu, bet otrs ar otru. Pēc katriem diviem sadalījumiem pāris, kas palika sēžam pie viena galdiņa visu turnīru padeva sadalījumus uz nākamo galdiņu, bet otrs gāja uz nākamo galdiņu. Vieni no interesantākajiem galdiņiem bija, kad spēlējām pret Igauņiem un galdiņu pēc tiem, jo viņi spēlēja, lai tikai uzvarētu, kā pie nākamā galdiņa teica: ‘’Viņi spēlē uz asinīm.’’ Kopā mēs izspēlējām ap 40 sadalījumiem, vai pat vairāk. Kad visi sadalījumi bija izspēlēti, mēs apskatījām rezultātus un secinājām, ka gāja diezgan labi. Viens pāris tika 26 vietā, bet otrs diemžēl 67 no 68 vietām, bet visi bija tīri apmierināti.

Otrajā dienā arī notika sacensības, bet ar krietni mazāk pāriem. Cittautu pāri nu bija palikuši ļoti maz. Šis turnīrs bija kā pirmais, manuprāt, šoreiz mums negāja tik labi, jo mūs ielika pret ļoti spēcīgiem pretiniekiem, pēc pirmās dienas snieguma. Komandas vecākais dalībnieks bija ļoti nobažījies, jo mēs zaudējām vairāk nekā uzvarējām. Bet beigās nemaz nebija tik slikti, kaut gan nebija tik labs rezultāts kāds bija iecerēts, slikti arī nebija.

Trešajā un pēdējā dienā norisinājās komandu sacensības, kur 4 cilvēku komanda no kāda reģiona savus rezultātus skaitīja kopā. Šajā dienā mēs samainījām pārus un atkal viens pāris bija labāks par otru, bet bija arī situācijas, kad otrs bija labāks. Pirms sacensībām mums bridža lietpratējs pateica, ka komandu spēlēs ir jācenšas nosolīt pilnu spēli, bet ja tādas nav, tad jābūt uzmanīgiem. Lielākoties abu pāru rezultāti dīvainā kārtā atšķīrās. Pie viena no galdiņiem bija ļoti jautri pretinieki, ar kuriem bija patīkami spēlēt. Komandu sacensībām atšķirīgais ir tas, ka jo tu labāk spēlēsi, jo tev būs stiprāki pretinieki. Bet mums ne pārāk paveicās ar pretiniekiem, jo tie bieži vien bija ļoti spēcīgi un kad mēs spēlējam mums bieži vien nepaveicās, jo bija liels spēka pārsvars. Beigu beigās mēs bijām apmierināti, kaut gan netikām nekādā labā vietā, bija labi.

Beigu beigās Druvas dūzis bija fantastiska pieredze Ikšķiles komandai. Sacensības nostiprināja solīšanas un izspēles spējas, un manuprāt mēs visi iemācījāmies ko jaunu. Ikšķiles komanda gaidīs tevi nākamajā druvas dūzī!

Sagatavoja bridža trenere

Antra Ilziņa

 

12. novembrī augstus rezultātus sasniedza tīnūžnieks Mārtiņš Balodis. Vairāk nekā 50 pāru konkurencē Mārtiņš kopā ar savu komandas biedru izcīnīja 1.vietu. Šogad augustā viņš  piedalījās arī Latvijas U20 izlases sastāvā Pasaules U20 komandu čempionātā Itālijā, kurā startēja ar ļoti labiem rezultātiem. Savukārt pagājušajā gada Pasaules čempionātā jaunietis ierindojās 6.vietā.

“Druvas Dūzis” ir Baltijā vērienīgākais bridža čempionāts junioriem un to kopš 1989. gada organizē Druvas vidusskolas direktora vietnieks Normunds Svētiņš sadarbībā ar Latvijas Bridža federāciju.