IMG 20161125 WA0004 Pagājušajā nedēļas nogalē 15 jaunieši piedalījās Ogres tehnikuma (OT) organizētajā praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā". Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātajā jauniešu projektu konkursā piedalījās arī OT audzēkņu iesniegtais projekts, kurš tika apstiprināts un ieguva 500 eiro finansējumu tā īstenošanai.

 "Tā bija Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldes ideja – organizēt jauniešiem praktisku foto semināru un plenēru, kura laikā projekta dalībnieki iemūžinātu Ikšķiles novadu un noslēgumā sagatavotu ceļojošo izstādi. Tādā veidā jaunieši popularizētu Ikšķiles novadu. Tā arī būtu Latvijas simtgadei veltīta dāvana," atklāj projekta vadītāja, OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

 

Projektā varēja iesaistīties jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gada vecumam. Pārsvarā praktiskajam foto semināram pieteicās Ikšķiles novada izglītības iestāžu jaunieši. Tīnūžu pamatskolas 7.klases skolniece Krista Damkevica portālam Ogrenet atklāja, ka  viņai ļoti patīk fotografēt un šī ir lieliska iespēja  gūt jaunas zināšanas un ierosmes. Krista ar fotografēšanu nopietni aizraujas trīs gadus, un "fotografē visu, ko var nofotografēt." Projektā iesaistījušies arī OT audzēkņi – ne tikai kā konsultanti, bet arī kā dalībnieki. Fotografēšanas kurss Dizaina un mākslas nodaļas multimediju izglītības programmas 1.kursa audzēkņiem paredzēts tikai nākamajā mācību gadā, tāpēc pirmkursnieks Ralfs Meilerts izmantojis iespēju piedalīties projektā. "Vēlos attīstīt prasmes  fotografēšanā, padarboties kopā ar citiem jauniešiem. Fotografēšana man ir kā hobijs, kam tagad pievērsīšos nopietni. Projektu vērtēju ļoti pozitīvi," atzīst Ralfs.

Capture OT direktore Ilze Brante: "No šī projekta mēs visi esam ieguvēji. Projekta dalībniekiem ir  iespējas attīstīt savas zināšanas fotografēšanā, radīt darbus un izstādīt tos. Jaunieši top par atzītām personībām un veido savu karjeru, kā arī attīsta sevi un Ogres tehnikumu. Mēs attīstāmies visi kopā."

 Gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības jauniešiem vadīs OT Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs Lauris Kalniņš. Semināra pirmajā dienā L.Kalniņš iepazīstināja jauniešus ar fototehniku un sniedza ieskatu fotopamatos, kam sekoja radošs uzdevums foto studijā, praktiskās iemaņas darbā ar fototehniku, apgaismojumu un rekvizītiem. Piektdien jaunieši devās plenērā, bet sestdien notika labāko bilžu prezentācija noslēguma pasākumā. "Tā kā projekts ir saistīts ar Ikšķiles novadu, brauksim uz tām novada vietām, kuras jaunieši paši izvēlēsies. Pārējā laikā es pasniegšu teorētiskas lekcijas, mēs strādāsim tehnikuma fotostudijās, parunāsim par bilžu apstrādi un praktiski padarbosimies. Kam nav sava fotoaparāta, to nodrošinās tehnikums. Semināra programmā ietverta arī fotografēšana ar mobilajiem tālruņiem. Jauniešus gaida trīs radošas, interesantas un darbīgas dienas," saka L.Kalniņš.

IMG 20161126 143246 IMG 20161125 WA0005

Fotografēšanas procesā bija iesaistīti visi projekta dalībnieki. Semināra pēdējā dienā tika veikta uzņemto fotogrāfiju atlase, un kopīgā diskusijā nolems, kuri divi (viens uzņemts studijā, otrs – vidē) katra autora darbi tiks izlikti izstādē. Projekta laikā uzņemto labāko fotogrāfiju izstāde pēc Jaunā gada tiks atklāta Ikšķiles novada pašvaldības administrācijas ēkā. Izstādes atklāšanā jaunieši saņēma apliecinājumu par dalību projektā, informēja OT direktore Ilze Brante.