16.12 96 Piektdienas vakarā Ikšķiles Tautas namā notika "Brīvprātīgo godināšana 2016”, kurā  svinīgā pasākumā pateicās brīvprātīgā darba veicējiem un brīvprātīgā darba organizētājiem. Brīvprātīgo godināšanas pasākums Ikšķiles novadā tiek rīkots otro reizi. Šogad Apliecinājumu par brīvprātīgā darba veikšanu izsniedza 16 jauniešiem.

Šis gads Ikšķiles novada brīvprātīgā darba kustībā nozīmīgs ar to, ka Ikšķiles novada pašvaldība šogad saņēmusi brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības īpašo "Gada brīvprātīgais 2016" goda zīmi un diplomu. Apbalvojums piešķirts par mērķtiecīgu brīvprātīgo darba koordinēšanu un popularizēšanu novadā un jauniešu iesaistīšanu. Tāpat 2016. gadā Ikšķiles novada pašvaldība saņēmusi Eiropas brīvprātīgā darba akreditāciju, lai jau tuvākajā nākotnē uzņemtu brīvprātīgos no citām Eiropas valstīm.

Capture Mūsu un jūsu darbs ir pamanīts valstī, bet tas uzliek ļoti lielu atbildību. Tas nozīmē, ka jūs visi gribat un varat  strādāt. Šādi rezultāti, protams, nebūtu sasniegti bez brīvprātīgā darba koordinatores un jaunatnes lietu speciālistes Agneses Jankunas. Mūsu novadā  brīvprātīgo darbā iesaistījušies ne tikai jaunieši, bet arī vidējās paaudzes cilvēki un seniori, kuri dod savu ieguldījumu brīvprātīgo darbā," sakot paldies par paveikto, uzsvēra Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Pašvaldības vadītājs novēlēja arī brīvprātīgā darba veicējiem piedalīties dažādās aktivitātēs un gūt daudz jaunu prasmju un atziņu.

Ik gadu Ikšķiles novada pašvaldība nominē Ikšķiles novada brīvprātīgo jaunieti konkursā “Gada Brīvprātīgais”. Šogad konkursam tika nominēta jauniete Tima Kenstaviča, kas aptuveni jau 2 gadus regulāri iesaistās brīvprātīgā darba aktivitātēs. Tima raksturojama kā ļoti atsaucīga un uzticama.  Tima ir īpaša ar to, ka jau vairākkārtīgi uzņēmusies pasākumu virsuzraudzību un nebaidās no atbildības. Laura Šīrante, Ikšķiles tūrisma informācijas centra vadītāja: “Tima ir ļoti spēcīga un harizmātiska jaunkundze, ar skaidru redzējumu un konstruktīvu pieeju ikkatrai lietai, ko dara. Spēj pārliecināt un uzņemties līdera pienākumus, kas mūsdienās ir diezgan reta parādība. Manuprāt, savā dzīvē ļoti daudz sasniegs, mērķtiecīgi iet uz savu mērķu izpildi.”

16.12 121  16.12 43 16.12 140

Brīvprātīgais darbs paver visplašākās iespējas un ļauj piepildīt vispārdrošākos sapņus. Par sava sapņa – nokļūšanu olimpiskajās spēlēs – piepildījumu stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta pārvaldes vecākā referente darbā ar jaunatni Alma Brinkmane, kura strādāja kā brīvprātīgā 2016.gada olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Tāpat atzīnīgus vārdus par sadarbību bilda Baltkrievijas Republikas, Stoļinas pilsētas biedrības "Atbalsts jauniešiem invalīdiem" vadītājs Mihails Skrebejko.

 16.12 115 16.12 101

Jau divus gadus Ikšķiles novadā ik pavasari tiek izsludināts jauniešu projektu konkurss, kurā ikviens jaunietis var saņemt 500 eiro savas idejas realizēšanai. Tāpēc šogad Brīvprātīgo godināšanas pasākumā tika sveikti arī Ikšķiles novada jaunieši, kuri aizvadītajā gadā īstenojuši dažādus projektus, kas guvuši atbalstu Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātajā Ikšķiles jauniešu projektu konkursā. 2015. gadā jauniešu projekta konkursa ietvaros tika realizēti 3 projekti – "Jauno izpildītāju konkurss", "Ikšķilieša klade" un "Minigolfa laukums" izveide.

Šogad konkursa ietvaros tika saņemti seši projektu pieteikumi, no kuriem četri tika apstiprināti. Tāpēc paldies tika teikts projektu īstenotājiem - Ikšķiles vidusskolas skolēniem Herbertam Kašam un Andim Trapšam par projektu vides instalācija “Zvaigznāji skolā”, projekta vadītājs fizikas skolotājs Kārlis Janisels, Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldei par projektu - karjeras atbalsta seminārs “Ikšķiles novads kadrā”, projektu vadītāja Armanda Auziņa; par projektu - pašizaugsmes treniņš “JĀdara!”, projekta vadītāja Kristiāna Freidenfelde; Ikšķiles novada Jauniešu domei par projektu jauno izpildītāju konkurss “Gaisa trīce”, projekta vadītāja Laura Andrijonoka.

16.12 19 16.12 158 16.12 23

Pasākuma vadītāju lomas uzņēmās brīvprātīgie jauniešie Gutavs un Bruno. Par pasākuma dalībnieku labo garastāvokli un svētku noskaņu gādāja jauno mūzikas izpildītāju konkursa "Gaisa trīce" žūrijas simpātijas balvas ieguvēja un Ikšķiles novada brīvprātīgā Alise Žukovska ar grupu, kā arī improvizācijas apvienība "3pk" no Liepājas, kas bija parūpējušies par īpašu oriģināldziesmu visiem Ikšķiles novada brīvprātīgajiem.