ja enu diena 2017 key visual large Atvērta ir skolēnu pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas šogad norisināsies 15. februārī.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Tāpat kā pagājušajā gadā Ikšķiles novada uzņēmumos tiks organizētas klašu un skolēnu grupu ekskursijas un prezentācijas. Savukārt Ikšķiles novada pašvaldībā tikšanās ar skolēniem tiks organizēta kā pasākums “Ātrais randiņš ar profesiju!”. Skolu jauniešiem klātienes sarunās ar dažādu profesiju un ieņemamā amata pārstāvjiem būs iespēja izzināt profesijas plusus un mīnusus, nepieciešamās kompetences un izglītību, kā arī citus nozīmīgus aspektus.

Ēnošanas iespējas Ikšķiles novadā:

  • Ikšķiles novada pašvaldība (ekskursija skolēnu grupai)
  • Atpūtas komplekss “Turbas” (ekskursija skolēnu grupai)
  • SIA “Fittero” (ekskursija skolēnu grupai vai individuāli)
  • PPII “Ķiparu nams” (4 vakances - audzinātāja)
  • SIA „Peslaks Metālapstrāde” (ekskursija skolēnu grupai)
  • Ogres tehnikums (individuāli)

Potenciālo ēnotāju pieteikumi tiks pieņemti līdz 9. februārim.

Interesentus aicinām sazināties ar Agnesi Jankunu (kontaktinformācija: mob. 26314619, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..). Pieteikties piedāvātajām vakancēm iespējama arī mājaslapā www.enudiena.lv.

Pagājušajā gadā ĒNU DIENĀ 2016 piedalījās 1044 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 7491 vakanci, kas bija par 10 % vairāk nekā 2015. gadā. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 22 600 reģistrētu ēnotāju. ĒNU DIENĀ 2016 pieprasītākās profesijas bija radio diktors (361 pieteikums), programmētājs (335), gaisa kuģa stjuarts (297), fizioterapeits (274), žurnālists (245), ārsts (243), jurists (197), policijas inspektors (189), mākslinieks (184), pavārs (180). Savukārt lielākie ēnu devēji iepriekšējā gadā bija LR Saeima ar 224 vakancēm, Swedbank — 100 vakancēm, VUGD ar 80 vakancēm un Jelgavas pilsētas pašvaldība ar 65 ēnu vietām.

Vairāk informācijas par programmu ĒNU DIENA var atrast portālā www.enudiena.lv

Seko un uzzini vairāk:

www.enudiena.lv

www.draugiem.lv/jal

https://www.facebook.com/juniorachievementlatvija

https://twitter.com/JALatvija