izstade Maija sākumā Ogres tehnikumā (OT) ar izstādes atklāšanu noslēdzās jauniešu projekts, kurā varēja apskatīt praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā" tapušās fotogrāfijas.

 

Pagājušajā gadā no 24. līdz 26.novembrim 15 jaunieši piedalījās OT organizētajā praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā", kura laikā tehnikuma pasniedzēju vadībā apguva teorētiskos un praktiskos pamatus fotogrāfijas radīšanā un apstrādē, kā arī veica radošus uzdevumus.

OT audzēkņu pašpārvalde piedalījās Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātajā jauniešu projektu konkursā, kurā ieguva 500 eiro finansiālu atbalstu savam projektam. "Tā bija Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldes iniciatīva – palīdzēt Ikšķiles novada jauniešiem apgūt praktiskas iemaņas fotomākslā. Lai to īstenotu, organizējām trīs dienas ilgu praktisku foto semināru. Izrādījās, ka rudenīgie laika apstākļi bija tikai ieguvums radošajā procesā savdabīgu foto efektu radīšanā. Paldies visiem jauniešiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un piedalījās šajā projektā. Ceru, ka tas visiem dalībniekiem bija grandiozs piedzīvojums, un pedagoga Laura Kalniņa vadītās nodarbības dos ierosmi turpmākajām radošajām izpausmēm," izstādes atklāšanā teica projekta vadītāja, OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Izstādē apskatāmi projekta dalībnieku darbi gan no plenēra Ikšķiles novadā, gan praktiskā darba OT foto studijā.

 

Ikšķiles novada pašvaldība pirms vairākiem gadiem uzsāka aktīvu darbu jaunatnes jomas attīstībā. Jau trešo gadu pašvaldība pēc Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītājas Agneses Jankunas iniciatīvas organizē Jauniešu projektu konkursu, par kuru jaunieši izrāda arvien lielāku interesi.

Projekta dalībnieki saņēma Ikšķiles novada pašvaldības Pateicības par dalību Ikšķiles novada jauniešu projekta konkursa ietvaros īstenotajā projektā "Karjeras atbalsta seminārs "Ikšķiles novads kadrā"", kā arī piemiņas veltes. Tika pasniegtas Pateicības arī OT direktorei Ilzei Brantei, OT direktores vietniecei kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armandai Auziņai un Dizaina un mākslas nodaļas pedagogam Laurim Kalniņam.

 

Izstādes atklāšana notika vienā dienā ar OT Gada balvas mākslā un dizainā "Lāpsta 2017" ceremoniju, jo projekta dalībnieki saņēma balvu "Čaklā lāpstiņa" nominācijā "Ikšķiles foto kadra meistari". Par "Čaklās lāpstiņas" balvas ieguvējiem kļuva: Agnese Ločmele, Haralds Rūsiņš, Estere Terēze Valtere, Ralfs Meilerts, Krista Evita Damkevica, Krista Undīne Skutele, Annija Debesniece, Kristina Vjatera, Sabīne Reinfelde, Mairis Balodis, Jūlija Guļbinska, Lote Kivilande.

 

Pašlaik izstāde apskatāma Ikšķiles tautas nama mazajā izstāžu zālē, jūlija mēnesī ar to varēs iepazīties Tīnūžu tautas namā, bet sākoties mācību gadam izstāde tiks pārvietota uz Ikšķiles novada vispārējās izglītības iestādēm.